#Laboratoria Przyszłości - kwiecień

Szycie na maszynie wymaga dużo cierpliwości i motywacji, jednak pierwsze samodzielnie wykonane projekty sprawiają, że możemy odczuć ogromną satysfakcję. W ostatnich dniach na warsztat uczniów klas VI trafiły nasze szkolne maszyny do szycia. Emocje jakie nam towarzyszyły były różne, wiele nitek zerwanych, igieł pękniętych ale też pięknie przeszytych ściegów i mnóstwo nakręconych bębenków. Uczniowie już nie mogą się doczekać kolejnych spotkań z maszynami.

Małgorzata Zielińska

W ostatnim miesiącu uczniowie klas 1-3 mieli przyjemność przenieść się w „inne miejsce” za pomocą gogli VR. Dzięki możliwości eksplorowania różnych miejsc na Ziemi, jak i w przestrzeni kosmicznej uczniowie poznawali Księżyc.

Uczniowie spacerując po powierzchni Księżyca znaleźli odpowiedzi m.in. na pytania: Co znajduje się na powierzchni Księżyca? Co by było gdyby Księżyc nagle zniknął? Jaki jest wpływ Księżyca na życie na Ziemi? Co by było gdyby Księżyc był dwa razy bliżej Ziemi? I wiele innych niezwykłych zagadnień.

Zajęcia po raz kolejny wywołały wiele pozytywnych emocji oraz rozbudziły chęć odkrywania otaczającego nas świata.

Marta Sadowska

Tomasz Makuszewski