0x0.jpg

O programie

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Naszą wspólną misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). W ramach Laboratoriów Przyszłości organy prowadzące szkoły otrzymają od państwa wsparcie finansowe warte ponad miliard złotych, dzięki któremu miliony polskich uczniów będą mogły uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywać w ten sposób praktyczne umiejętności. Wsparcie będzie przekazane w całości z góry - bez konieczności wniesienia wkładu własnego.

Dzięki tej inicjatywie nasza szkoła: otrzymała wsparcie w wysokości 236 700zł.

W ramach programu kupiliśmy m. in.:

• Drukarkę 3D z wyposażeniem (laptop, filamenty)
  • Długopisy 3D
  • Zestaw mikrokontrolerów z pakietem dydaktycznym
  • Stację lutowniczą
  • Aparat fotograficzny z akcesoriami
  • Meble. krzesła obrotowe i taborety do pracowni
  • Maszyny do szycia z akcesoriami
  • Narzędzia do obróbki drewna i metalu
  • Gogle Wirtualnej Rzeczywistości (VR) wraz z akcesoriami i oprogramowaniem wspierającymi ich funkcjonowanie
  • Roboty edukacyjne z akcesoriami

Więcej informacji o programie na stronie internetowej https://www.gov.pl/web/laboratoria