Zajęcia z Pierwszej Pomocy

17 maja uczniowie klas 4-7 wzięli udział w zajęciach z zakresu udzielania pierwszej pomocy prowadzonych przez  kadrę i członków Harcerskiego Klubu Ratowniczego „Witamina”. Była to okazja, aby przypomnieć sobie zasady zachowania w sytuacjach zagrożenia życia.

Uczniowie z uwagą obserwowali pokaz, podczas którego przypadkowy przechodzień traci przytomność i należy udzielić mu pomocy do czasu przyjazdu karetki pogotowia. Duże zainteresowanie wzbudził podręczny defibrylator, którego obsługa okazała się niezwykle prosta. Niezwykle cenne okazały się wskazówki dotyczące wzywania pomocy i rozmowy z dyspozytorem dyżurującym pod numerem ratunkowym. Końcowy test pokazał, że uczestnicy świetnie je zapamiętali.

Podczas przerw uczniowie mogli indywidualnie porozmawiać z ratownikami i uzyskać odpowiedzi na swoje pytania związane z pierwszą pomocą. Prosta, ciekawa forma przekazywania informacji okazała się skuteczna i atrakcyjna dla wszystkich uczestników, także nauczycieli.

Samorząd Uczniowski kl.4-8

J.Klepadło, M.Kowalczuk, K.Tokajuk, A.Prymaka, P.Derpeński