WRĘCZENIE MEDALI DILIGENTIAE 2022

1 września w XI Liceum Ogólnokształcącym w Białymstoku odbyła się uroczystość wręczenia medali „Diligentiae – za pilność”. Wśród 91 laureatów tej nagrody znalazła się absolwentka naszej szkoły, wzorowa uczennica ubiegłorocznej klasy VIII C – Nina Monachowicz oraz  p. Marta Kowalczuk – nauczycielka języka angielskiego. Otrzymały one medale z rąk prezydenta  TadeuszaTruskolaskiego.

Medal, który dziś otrzymują najlepsi uczniowie, jest symbolem etosu uczciwej i rzetelnej pracy, dążenia do zdobywania wiedzy i rozwoju. Mam nadzieję, że codzienną pracą będziecie nadal dążyć do osiągnięcia jak najlepszych wyników w nauce – powiedział prezydent Tadeusz Truskolaski. – To także prestiżowa nagroda dla nauczycieli, którzy swoją postawą, przykładem życia i postępowania są wzorem dla uczniów, są dla nich szczególnym autorytetem. Wyróżnionym serdecznie gratuluję.

Wyróżnienie „Diligentiae – za pilność” zostało ustanowione w 1767 roku przez Króla Stanisława Augusta. Nadawane było wychowankom Korpusu Kadetów w Warszawie. W 1784 roku król osobiści odznaczył uczniów podczas świętowania 20-lecia swojej koronacji właśnie w Białymstoku. Od 2004 roku medal przyznawany jest przez Prezydenta Miasta Białegostoku najlepszym uczniom i wspierającym ich nauczycielom.

Serdecznie gratulujemy!

Zespół Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego Nr 3 "Pietrasze" w Białymstoku

Szkoła Podstawowa Nr 32 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego ps. Hubal

XII Liceum Ogólnokształcące

ul. Pietrasze 29 15-131 Białystok, woj. podlaskie

tel. (85) 6750451,
(85) 6760510,
fax. (85) 6752329

NIP: 966-214-31-63
Regon 386030074

e-mail: zsoms3@um.bialystok.pl lub hubal32@poczta.fm
Powrót na początek strony