Turniej piłkarski klas III - wyniki, klasyfikacje, ciekawostki

W dniach 24.X.22 - 3.XI.22 na hali sportowej ZSOMS Nr 3 "Pietrasze" odbył się Turniej piłkarski klas III w Rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

W turnieju wzięło udział 5 klas III naszej szkoły. Grano systemem " każdy z każdym".Oto wyniki :

III d - III b 6:1

III d - III e 4:0

III e - III b 2:1

III e - III c 2:0

III c - III b 3:0

III d - III c 2:1

III e - III a 4:0

III c - III a 8:0

III d - III a 7:1

III b - III a 2:0

Turniej wygrała klas III d ( 12 punktów) , II miejsce III e ( 9 punktów) , III miejsce III c (6 pkt) ,IV miejsce III b ( 3 punkty) i V miejsce III a ( 0 punktów).

Królem strzelców został Aleksander Klimaszewski klasa III d - 8 bramek.

V-ce królem strzelców został Hubert Gierejko III d - 6 bramek.

Trzecim miejscem podzieliło się aż zawodników z 4 bramkami : Kacper Zubrycki III c , Krzysztof Komosa III e , Hubert Rożko III d , Julian Korniluk  III c.

Najlepszym bramkarzem turnieju wybrano Jana Mejsaka III d.

Organizator Turnieju - Tomasz Botwina ufundował ww uczniom dyplomy ,a trzem pierwszym zespołom puchary. Wszystkie nagrody będą wręczone podczas uroczystej akademii ( 16.11.22.) z okazji odzyskania niepodległości przez Polskę.

Na zakończenie ciekawostki z Turnieju :

* w zawodach wzięły udział 3 dziewczyny ( Julia Ugolik III c zagrała cały mecz w barwach swojej klasy, a Lidia Kierat i Maya Jackowska obie III e przesiedziały cały mecz na ławce rezerwowych ).

* jeden uczeń został ukarany karą 2 minut ( musiał zejść z boiska na ten czas) za faul na boisku.

* dwóch uczniów sędzia usunął z boiska ( do końca meczu) za niesportowe zachowanie.

* klasy III e oraz III d podczas swoich meczów postąpiły fair play ( pierwsza widząc ,że przeciwnik gra w niepełnym składzie wycofali swoich graczy ,aby wyrównać siły , a druga " pożyczyła" osłabionemu przeciwnikowi bramkarza i obrońcę !!!).

* podczas meczu III a - III e, grupa chłopców z klasy I a odśpiewała hymn Polski ( w pozycji zasadniczej , z zachowaniem powagi , z głowami zwróconymi w stronę zawieszonej na hali sportowej flagi państwowej !!!). Fakt ten na pewno podniósł prestiż tym rozgrywkom , nie mówiąc już o dodatkowych emocjach u przebywających w tym czasie na boisku zawodników.

Tomasz Botwina