Pierwszaki poznają swoją Ojczyznę

W listopadzie cała Polska i wszyscy Polacy świętują Dzień Niepodległości. Jest to dobry moment, by również w klasie porozmawiać o Ojczyźnie. Dlatego klasa 1 „a” wraz z wychowawczynią p. Barbarą Jakimowicz i opiekunem, p. Iwoną Kardyńską wybrała się dnia 22 listopada 2022 r. do Muzeum Wojska na zajęcia edukacyjne pod tytułem „Polska moją Ojczyzną”.  Po drodze z autobusu zatrzymaliśmy się przy pomniku Marszałka Józefa Piłsudskiego.

W czasie warsztatów dzieci dowiedziały się ,jak na przestrzeni lat zmieniało się nasze godło oraz dlaczego polska flaga jest biało-czerwona. Dodatkowo rozwikłały szereg zagadek i odszukały patriotyczne pamiątki ukryte wśród muzealnych eksponatów. Na zakończenie zajęć uczniowie podzieleni na 2 grupy, wykonali puzzle patriotyczne w kształcie flagi i orła białego.

To było bardzo ciekawe spotkanie i mamy nadzieję, że nie ostatnie z tym miejscem. W końcu dopiero pierwszaczki zaczynają swoją edukację!

wychowawczyni klasy 1 „a”

Barbara Jakimowicz