„…Nie liczy się to ile posiadasz, ale ile dajesz innym i jak się z nimi dzielisz…”

Zbieranie nakrętek to wciąż jedna z najpopularniejszych akcji charytatywno-ekologicznych polegająca na łączeniu przyjemnego z pożytecznym. W związku z tym, w naszej szkole, kolejny rok  trwa akcja zbierania plastikowych nakrętek, która cieszy się ogromnym zaangażowaniem oraz wspieraniem pięknych inicjatyw.

W tym roku szkolnym, już po raz drugi udało się nam zapełnić metalowe serce na nakrętki. 15 listopada 2022 roku uczniowie klasy 8D z ogromnym zaangażowaniem wybrali około 160 kg plastikowych nakrętek. To kolejne kilogramy szczęścia, z których dochód zostanie przeznaczony na leczenie Emilki.

Zbiórka nakrętek jest pomysłem sprawdzonym. Wyrabia systematyczny nawyk segregowania odpadów jakże potrzebny w naszych czasach. A ponadto daje poczucie, że możemy zrobić coś dobrego dla potrzebujących.

Uczniowie, którzy włączają się do akcji zbierania nakrętek otrzymają pochwały i punkty z zachowania.

Nakrętki można również zostawiać  w sali 53.

I TY, WKRĘĆ SIĘ W POMAGANIE !

Paulina Derpeński

Samorząd  Uczniowski