NAJLEPSZA Z NAJLEPSZYCH

24 kwietnia 2024 r. w Szkole Podstawowej nr 49 w Białymstoku odbyła się uroczysta gala wręczenia tytułu laureata wojewódzkich konkursów przedmiotowych organizowanych przez Podlaskiego Kuratora Oświaty w Białymstoku.  Podczas tego wyjątkowego wydarzenia wyróżnieni zostali uczniowie, którzy osiągnęli wybitne wyniki w konkursach przedmiotowych na poziomie województwa. To okazja do uhonorowania ich wysiłku, talentu i pasji w dziedzinach takich jak matematyka, fizyka, chemia, biologia, języki obce i wiele innych. Ten zaszczytny tytuł laureata Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego otrzymała również Justyna Orzel, uczennica klasy VIII a naszej szkoły. Oprócz tytułu laureata Justynka zyskała wiele przywilejów:

1. laureat konkursu przedmiotowego o zasięgu wojewódzkim otrzymuje z danych zajęć edukacyjnych najwyższą pozytywną roczną ocenę klasyfikacyjną;
  2. laureat konkursu przedmiotowego o zasięgu wojewódzkim, organizowanego z zakresu jednego z przedmiotów objętych egzaminem ósmoklasisty, na podstawie zaświadczenia stwierdzającego uzyskanie tytułu laureata jest zwolniony z egzaminu ósmoklasisty z tego przedmiotu. Zwolnienie jest równoznaczne z uzyskaniem z egzaminu ósmoklasisty z danego przedmiotu najwyższego wyniku;
  3. laureaci konkursu przedmiotowego o zasięgu wojewódzkim są przyjmowani w pierwszej kolejności do publicznej szkoły ponadpodstawowej, po spełnieniu pozostałych niezbędnych warunków wymaganych do przyjęcia do danego typu szkoły.

Droga Justynko!

Z ogromną radością pragniemy Ci serdecznie pogratulować tak wielkiego osiągnięcia! Twoja ciężka praca, zaangażowanie i determinacja przyniosły zasłużone rezultaty. To wspaniałe, że pokazujesz ogromne zaangażowanie w nauce i rozwijasz swoje umiejętności.

Jesteśmy dumni z Ciebie i życzymy Ci dalszych sukcesów w dziedzinie nauki. Niech Twoje osiągnięcia staną się inspiracją dla innych uczniów!

Dziękujemy Ci za to, że jesteś częścią naszej szkolnej społeczności i przyczyniasz się do jej rozwoju.

Życzymy dalszych sukcesów i wytrwałości w nauce!

Edyta Komło