#Laboratoria Przyszłości - styczeń

Zajęcia z elektryki nie są proste ale dzięki zestawom z LP wszystko jest łatwiejsze. W ruch poszły mierniki, płytki stykowe, diody i rezystory. Konstruowanie obwodów sprawia teraz wiele radości.

Uczniowie klas V i VI tworzyli kartki okolicznościowe. Pracownia techniczna dzięki LP została wyposażona w pistolety do kleju na gorąco, nożyczki i wiele innych akcesoriów pomocnych podczas prac wytwórczych.

Małgorzata Zielińska

W styczniu uczniowie klas 2-3 mogli przyjrzeć się bliżej technologii 3D jeszcze z innej strony, poprzez zastosowanie długopisu 3D. Jest to prosty sposób tworzenia niezwykłych, przestrzennych konstrukcji.

Uczniowie rozpoczęli swoje działania od rysowania na zalaminowanych kartkach z gotowymi rysunkami, a następnie rozwijali swoją wyobraźnie przestrzenną i artystyczną poprzez swobodną twórczość.

Rysowanie długopisem 3D to rozwijanie kreatywności, ćwiczenie zdolności manualnych, a także nauka planowania przestrzennego.

Marta Sadowska

Tomasz Makuszewski