#Laboratoria Przyszłości - luty

Modelowanie 3D to planowanie przestrzeni. To wizualizacja w przeznaczonych do tego programach.

Dzieci mogą nie tylko korzystać z gotowych modeli i łączyć je ze sobą, ale również tworzyć własne obiekty bazując na bryłach, takich jak kula, stożek, graniastosłup itd.

Właśnie te umiejętności rozwijali uczniowie podczas zajęć w tym miesiącu, przy pomocy programu do modelowania 3D - Tinkercad.

Pod koniec spotkań uczniowie mieli możliwość wybrać projekt, który ich zdaniem powinien zostać wydrukowany. Każdy uczeń mógł oddać jeden głos na wybrany przez siebie model.

Dzieci oceniały nie tylko ogólny wygląd projektu ale również kreatywność, oryginalność, dokładność oraz złożoność projektu.

Druk 3D to nie tylko wykorzystywanie nowoczesnej techniki do zdobywania wiedzy, to też dobra zabawa! :)

Marta Sadowska

Tomasz Makuszewski

Uczniowie klasy 6c wzięli udział w akcji "dbam o środowisko" i przygotowali budki lęgowe. Przy pomocy narzędzi z LP uczniowie mocowali wszystkie elementy ze sobą, budki zostały dodatkowo zaimpregnowane. Dla wielu uczniów z naszej szkoły tego typu lekcja to jedyna szansa aby w praktyczny sposób poznać narzędzia do obróbki drewna. Zaangażowanie i chęci do pracy były ogromne.

Malgosia Zielińska