Klasa 1 a poznaje życie na Madagaskarze

Jesienią ubiegłego roku dzieci z klasy 1 „a” wykonywały laurki dla rówieśników z Madagaskaru. Zawiozła je dla nich pani Iza z Białegostoku,  która poleciała na tę afrykańską wyspę na 3 miesiące jako wolontariuszka. Potem przesłała nam filmik oraz zdjęcia osób, które zostały obdarowane pracami naszych uczniów. Radości z obu stron nie było końca.

17 lutego 2023 r. odwiedziła naszą klasę Pani Iza, która już wróciła z Afryki. Przywiozła laurki,  tym razem wykonane przez małych Malgaszy, bo tak nazywają  się rdzenni mieszkańcy Madagaskaru. Nasze dzieci bardzo się ucieszyły i dopytywały się:  co też jest na nich napisane, jakie to imię nosi darczyńca. Pani Iza zaprezentowała nam też zdjęcia, które zrobiła podczas swojego pobytu na Madagaskarze. Mogliśmy się z nich dowiedzieć, jak bardzo różni się nasze życie od tego, jakie wiodą dzieci w Afryce. Widzieliśmy zdjęcia szkoły, stołówki, jedzenia, budynków, w których mieszkają, dróg, które codziennie pokonują. Dzieci bardzo doceniły to, gdzie i w jakich warunkach żyją !

Ale zachwycały nas zdjęcia roślinności i zwierząt, których w naszej ojczyźnie nie spotykamy.

Taka lekcja geografii oraz świadectwo osoby, która przybliżyła nam życie rówieśników z bardzo od nas odległego końca świata, wzbudziło w nas wdzięczność za to , co mamy oraz głębokie przeświadczenie, że choć żyjemy inaczej, wyglądamy inaczej to wszyscy jesteśmy tacy sami ! Przeżywamy te same uczucia. Mamy te same pragnienia. Lubimy się bawić, grać w piłkę i cieszą nas własnoręcznie zrobione laurki !!!

uczniowie klasy 1 „a”

wraz z p. Basią Jakimowicz