„Gdy dorosnę będę strażakiem..”-spotkanie klasy 3 d z przedstawicielem Państwowej Straży Pożarnej

Ile waży strażacki hełm? Jak dużo wody można przewieźć w jednym pojeździe? Czy strażacy lubią zdejmować  koty z drzew? Na te i wiele innych pytań  klasa 3 d  mogła poznać odpowiedź dzięki wizycie wyjątkowego gościa. W dniu 29 maja odbyło się spotkanie z przedstawicielem Państwowej Straży Pożarnej. Mł. bryg.  Artur Bernaziuk  przybliżył uczniom pracę strażaka, jak  wygląda dzień w jednostce, z jakimi wyzwaniami spotyka się na co dzień. Uczniowie mieli szansę przymierzyć hełm, zobaczyć jak wygląda strój strażaka i z czego się składa.

Ponadto Pan Artur porozmawiał z uczniami o ich bezpieczeństwie podczas czekającego ich  letniego wypoczynku, przypomniał jakie zasady powinny nim kierować. Zwrócił szczególną uwagę na niebezpieczeństwa grożące dzieciom podczas zabawy nad wodą.

Dziękujemy za ciekawą lekcję!

Zapraszam do galerii zdjęć.

Organizator spotkania:

Izabela Orłowska-Bernaziuk