XVIII edycja konkursu Fizyczne Ścieżki

Serdecznie zapraszam do udziału XVIII edycji konkursu Fizyczne Ścieżki. Prace konkursowe, możecie przesyłać na adres fizycznesciezki@ncbj.gov.pl do 31 stycznia 2023 roku.

Fizyczne Ścieżki to konkurs uczniowski, organizowany wspólnie przez Narodowe Centrum Badań Jądrowych w Świerku i Instytut Fizyki Polskiej Akademii Nauk w Warszawie.

Konkurs skierowany jest do zainteresowanych fizyką uczniów siódmych i ósmych klas szkoły podstawowej oraz uczniów szkół ponadpodstawowych, w tym o profilu zawodowym, i to nie tylko tych, którzy są „orłami” w fizyce:

• przypominam, że nie zawsze trzeba znać wszelkie subtelności (w tym matematyczne) tej pięknej nauki, aby móc przygotować pasjonujący pokaz jakiegoś zjawiska – ważny jest przede wszystkim dobry pomysł, który zaciekawi widzów;
  • ci, którzy potrafią zauważyć, jak dalece fizyka kształtuje naszą cywilizację, mogą o tym napisać ładny esej – wystarczy dysponować tzw. lekkim piórem i nawet podstawową wiedzą fizyczną;
  • natomiast tworzenie prac naukowych wymaga od Was więcej, ale nie oznacza to, że jedynie osoby z umysłem Einsteina są w stanie podołać temu zadaniu: trzeba się tylko odważyć (i opanować reguły rządzące pracą naukową).

Informacje dotyczące formy finału oraz jego dokładnego terminu zostaną przekazane w późniejszym czasie. Zachęcam do zapoznania się z regulaminem Konkursu. Przeczytacie proszę link ze strony: http://fizycznesciezki.pl/o-konkursie/.

Serdecznie zapraszamy do udziału!
Agnieszka Koch-Maciejczuk