WOJEWÓDZKI KONKURS „POLIGLOTA”

Poliglota” to wojewódzki konkurs języków obcych odbywający się corocznie w ZSOiT przy ul. Antoniuk Fabryczny 1 w Białymstoku. Jest on przeznaczony dla uczniów szkół ponadpodstawowych i podstawowych klas 7-8. Polega on na rozwiązaniu testu składającego się z ciekawych i kreatywnych ćwiczeń leksykalno – gramatycznych. Obowiązkowa jest znajomość co najmniej dwóch języków obcych obowiązujących w danej szkole.

CELE:

1. Doskonalenie języka niemieckiego, angielskiego, rosyjskiego i innego języka obcego obowiązującego w danej szkole.
  2. Rozwijanie kompetencji językowych.
  3. Zwrócenie uwagi na potrzebę znajomości więcej niż jednego języka obcego.
  4. Umożliwienie wykazania się znajomością więcej niż dwóch języków obcych.
  5. Umożliwienie rywalizacji między uczniami szkół województwa podlaskiego.

W dniu 1 marca 2024 w Wojewódzkim Konkursie „Poliglota” w kombinacji języków: j. niemiecki plus j. angielski wyróżnienie zdobył uczeń naszej szkoły Simeon Šťastný z klasy 7b.

Za zdobyte wyróżnienie Simeon otrzymał pamiątkowy dyplom oraz dwie nagrody rzeczowe.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w nauce !

Monika Szałaj