"Wiosna w lesie! A my sadzimy drzewa!

W środę 10.04.2024 roku, uczniowie z dwóch klas naszej szkoły: 6b i 6d, pod opieką swoich wychowawczyń oraz przy wsparciu sympatycznych Panów leśników z Nadleśnictwa Dojlidy w Białymstoku, wzięli udział w akcji sadzenia lasu niedaleko ZSOMS nr3 „Pietrasze”.

Atmosfera była rewelacyjna, a praca nie tylko przyjemna, ale także bardzo potrzebna! Teraz każdy z nas może z dumą powiedzieć, że przyczynił się do zalesienia terenu, który posłuży kolejnym pokoleniom. Teraz te drzewa są częścią nas!

Emocji było co niemiara! Panowie leśnicy nie tylko tłumaczyli nam zasady sadzenia, ale również czuwali nad naszą pracą, chwaląc każdego z nas za wysiłek. Na zakończenie wspólnie udaliśmy się na ognisko z kiełbaskami, oczywiście w bezpiecznym miejscu, wyznaczonym specjalnie na tę okazję. Cały czas towarzyszyły nam piękne wiosenne kwiaty - zawilce, fiołki i kwitnąca leśna śliweczka.

Serdecznie dziękujemy Panom leśnikom za ich cenne wsparcie, a naszym uczniom za ogromne zaangażowanie i wkład w tę działalność."

Ewa Szewczyk