Udział uczniów klasy 4c w zajęciach ekologicznych „Przegląd wybranych gatunków płazów krajowych”

5 kwietnia Uczniowie klasy 4c w ramach akcji czynnej ochrony płazów w Białymstoku uczestniczyli w zajęciach ekologicznych, prowadzonych przez Panią Marzenę Giedrewicz- Łupińską - przedstawiciela Departamentu Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Białegostoku. Dzieci zapoznały się z gatunkami płazów żyjących na terenie naszego miasta, miejscami ich występowania, ciekawostkami dotyczącymi odżywiania, hibernacji i zwyczajów godowych. Uczniowie mieli możliwość posłuchania odgłosów różnych gatunków np. żab i kumaków. Przedstawione zostały również zagrożenia dla płazów i możliwości ochrony tych pożytecznych zwierząt. Spotkanie  bardzo podobało się dzieciom, dzięki niemu wzbogaciły one swoją wiedzę  na temat tej mało znanej gromady zwierząt kręgowych.

Elżbieta Woroniecka