TYDZIEŃ WODY W NASZEJ SZKOLE

22 marca obchodzimy ŚWIATOWY DZIEŃ WODY i przy tej okazji nauczyciele przyrodnicy przygotowali dla Was – uczniów klas 4-8 garstkę informacji i trochę zadań sprawdzających Waszą wiedzę.

PLAN NA TYDZIEŃ WODY:

27.03 2023r. – prezentacja dla klas 6-8 pt. „Bez wody nie ma życia” przygotowana i przedstawiona  przez p. K. Puczko. Prezentacja odbędzie się na 6 i 7 godzinie lekcyjnej (wg grafiku) na hali badmintonowej. Uczniowie idą razem z nauczycielem.

28.03.2023r. – zadania z qr-kodami z biologii i z fizyki

29.03.2023r. - zadania z qr-kodami z chemii i z geografii

30.03.2023r. - zadania z qr-kodami z przyrody

Każdy nauczyciel napisze 10 pytań dotyczących wody. Zapisuje je w postaci qr-kodu. Jedno pytanie to jeden qr-kod, który będzie umieszczony na kartce A4. Kartki z qr-kodami będą umieszczone na pierwszej i drugiej długiej przerwie w różnych miejscach na dolnym korytarzu (od sali chemicznej do sali informatycznej). Na tych przerwach uczniowie przy pomocy komórek będą mogli odczytać treść wszystkich pytań. Na trzeciej długiej przerwie nauczyciele będą w swoich salach czekali na Wasze odpowiedzi.

Jak odpowiadacie na pytania i oddajecie prace:

Na kartce piszesz:

1. Imię, nazwisko i klasę.
  2. Wybierasz dowolne 6 pytań (tylko 6), na które udzielasz odpowiedzi.
  3. Nie przepisujesz pytania tylko wyraźnie piszesz jego nr i odpowiedź.
  4. Na trzeciej przerwie oddajesz odpowiedzi właściwemu nauczycielowi.
  5. Po sprawdzeniu prac nauczyciel wystawia oceny ze swojego z przedmiotu z wagą 1.

UWAGA!

Aby odczytać qr-kod czasami nie wystarczy sam telefon. Trzeba mieć aplikację do czytania qr-kodów. Proszę to wcześniej sprawdzić.

qr.png

Zapraszamy wszystkich chętnych uczniów do udziału w naszej edukacyjnej zabawie.

Zespół nauczycieli przyrodników