TYDZIEŃ EKOLOGICZNY W KLASACH 1-3

W dniach 15-19 kwietnia klasy 1-3 naszej szkoły przygotowywały się do Światowego Dnia Ziemi poprzez udział w tzw. Tygodniu ekologicznym. Każdy dzień tygodnia przebiegał pod innym hasłem. Obowiązywał tego dnia inny kolor ubioru i drugiego śniadania oraz było do wykonania inne zadanie.

I tak:

poniedziałek  to był  Dzień Zdrowego Ciała, kolor pomarańczowy, a zadanie to udział lub dopingowanie swojej klasy podczas Szkolnej Olimpijki

wtorek to Dzień Słońca, kolor żółty i zadanie do wykonania: wybór najsympatyczniejszego ucznia/uczennicy w klasie

środa to Dzień Wody, kolor niebieski, a zadanie : ułożenie w klasie rymowanki o oszczędzaniu wody

czwartek – Dzień Ekologa, kolor brązowy, zaś zadaniem było przyniesienie do szkoły zużytych baterii lub plastikowych nakrętek

piątek – Dzień Ziemi, kolor zielony, a zadanie było do wyboru: napisać List do Ziemi lub wykonać plakat ekologiczny, albo założyć ogródek na szkolnym parapecie.

Dzieci wykazały się ogromnym zaangażowaniem i pomysłowością, szczególnie w przynoszeniu drugiego śniadania w obowiązującym danego dnia kolorze. Przez cały tydzień było na szkolnych korytarzach bardzo kolorowo ! Na ściennych gazetkach pojawiły się plakaty o tematyce ekologicznej. Dzieci obejrzały też bardzo ciekawe przedstawienie przygotowane przez klasę 2 „c”. Braliśmy również udział w warsztatach owocowo-warzywnych, w ramach których dzieci wykonywały koktajle i zdobywały wiedzę o zasadach zdrowego odżywiania. Były także wykonywane w klasach prace plastyczne z odpadów , np. gąsienica z wytłaczanki po jajkach. Zakończeniem naszych obchodów był udział w akcji „ Czysty Białystok” i sprzątanie naszego ulubionego Lasu Pietrasze !

Barbara Jakimowicz

pomysłodawczyni i koordynatorka akcji