ŚWIATOWY DZIEŃ UŚMIECHU w naszej szkole

Również nasi uczniowie jak co roku obchodzili Światowy Dzień Uśmiechu. To radosne święto obchodzone jest w pierwszy piątek października od 1999 roku. Dlatego też wszyscy uczniowie i nauczyciele zostali tego dnia obdarowani uśmiechem. Na terenie szkoły rozwieszono plakaty „Uśmiechnij się”.

Każdy z nas kojarzy symbol uśmiechniętej buźki, tzw. "smiley face"? Wyobraźcie sobie, że to ona była zalążkiem do stworzenia późniejszego Światowego Dnia Uśmiechu! Stworzył ją Harvey Ball w 1963 roku!

Uśmiech jest zaraźliwy. Naukowcy odkryli w mózgu "neurony lustrzane", które są odpowiedzialne za rozpoznawanie emocji z twarzy drugiej osoby. Po takim rozpoznaniu uruchamiają one obszary w naszym mózgu odpowiedzialne za te same emocje.

Gdy więc widzimy uśmiech na twarzy innej osoby, nam również bardzo łatwo się uśmiechnąć- automatycznie czujemy radość. Uśmiech wpływa więc na zachowania innych ludzi i na ich reakcje na naszą osobę. Badania naukowe dowodzą, że jeśli śmiejemy się często, ludzie postrzegają nas jako bardziej przyjaznych, miłych i szczęśliwych.

Zapraszamy do galerii zdjęć.

Samorząd Uczniowski wraz z Opiekunami