Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Dnia 17.11 obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia . To akcja edukacyjna , której celem jest propagowanie zabawowej formy nauczania - uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny ,niecodzienny sposób. W tym dniu uczniowie kl.4-8 w czasie lekcji matematyki utrwalali tabliczkę mnożenia biorąc udział w grze Bingo Matematyczne. Zwycięzcy otrzymali nagrodę w postaci oceny 6. .Emocje i zaangażowanie uczniów było wielkie. . Podczas przerw wielu chętnych uczniów wzięło udział w grze Tabliczka szczęścia- zadania matematyczne z dobrą wróżbą . Ten uczeń ,który dostarczył nauczycielowi matematyki sześć różnych Tabliczek szczęścia z rozwiązaniami miał możliwość otrzymania oceny 6. Obchody Światowego Dnia tabliczki Mnożenia wzbudziły wiele pozytywnych emocji. Gratulujemy wszystkim uczestnikom.

nauczyciele matematyki