Sprawozdanie z Konkursu Kaligraficznego w klasach 2-3

SPRAWOZDANIE ZE SZKOLNEGO KONKURSU KALIGRAFICZNEGO W KLASACH 2-3 „PIĘKNIE PISZĘ”

Organizatorkami konkursu były pani Barbara Jakimowicz i Halina Piech.

Sponsorami  nagród były organizatorki, Rada Rodziców ZSOMS Nr 3 „ Pietrasze”,  Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct Białystok.

Celami  konkursu było rozpowszechnianie wśród uczniów sztuki kaligrafii - czyli sztuki pięknego pisania, rozbudzanie umiejętności kształtnego, starannego i estetycznego pisania, rozwijanie wrażliwości na piękno języka ojczystego, kształtowanie charakteru – wyrabianie cierpliwości, dokładności i spokoju, odkrywanie oraz rozwijanie zainteresowań i talentów uczniów.

Jurorzy kierowali się takimi kryteriami oceny jak ogólne wrażenie estetyczne, czytelność, estetyka, ład, prawidłowe rozmieszczenie tekstu, poprawność ortograficzna i interpunkcyjna, właściwe łączenie liter, równomierne położenie liter, błędami obniżającymi estetykę pisma były skreślenia i błedy ortograficzne.

Rozstrzygnięcie konkursu i wyłonienie Mistrza Kaligrafii dokonała Komisja powołana przez organizatorów.

Nagrody zdobyli następujący uczniowie:

I miejsce – Kalina Koncewicz 2D

II miejsce – Tomasz Walendziuk 2C

III miejsce – Gabriela Dzienisiewicz 2B

I miejsce – Magdalena Gudewicz 3B

II miejsce – Roksana Jaworska 3C

III miejsce – Kinga Jezierska 3E i Oliwia Zielenkiewicz 3D

Wszystkim uczniom dziękujemy za wzięcie udziału w konkursie. Zwycięzcom serdecznie GRATULUJEMY!

Organizatorki: Barbara Jakimowicz, Halina Piech