SPOTKANIA JASEŁKOWE

Tradycją lat ubiegłych ostatniego dnia przed przerwą bożonarodzeniową uczniowie przygotowali i przedstawili jasełka. W tym roku uczniowie i uczennice klas 4-8 wystawili przedstawienie pt. "Od stworzenia do zbawienia", które opowiadało o historii ludzkości od początku istnienia świata i człowieka, skutku nieposłuszeństwa pierwszych ludzi oraz wybawienia zesłanego od Boga. W trakcie inscenizacji można było podziwiać również taniec aniołów i dziewczynek z oddziału 0B przygotowany przez panią Justynę Tekień i Krystynę Bartoszewicz. Natomiast chór pod kierownictwem p. Agnieszki Nowackiej uświetnił przedstawienie pięknym wykonaniem kolęd.

Jak to dobrze, że jest taki dzień... dzień pojednania, radości i dobrych życzeń... W piątek 22 grudnia 2023 roku uczniowie klasy III a pod opieką pani Jolanty Jabłońskiej zaprezentowali uczniom i nauczycielom naszej szkoły przedstawienie jasełkowe pt. ,,Narodzenie". Zamysłem przedstawienia było połączenie dwojakiej wymowy utworu: tytułowe Narodzenie, to narodzenie dziecka w rodzinie oraz Boże Narodzenie. Jedno i drugie niesie ze sobą pokój i radość, odmienia życie, jednoczy ludzi.

Te przedświąteczne spotkania, zarówno w klasach starszych, jak i młodszych były również okazją do wspólnego kolędowania. Kolędy i pastorałki wybrzmiały z wielu serc.

E. Panasewicz, U. Zawadzka- Citko, M. Mirghani, Jolanta Jabłońska