Nasi narciarze – bezkonkurencyjni pośród podlaskich szkół!

Dnia 9.02.2024 w Białymstoku na sztucznie naśnieżonych trasach narciarskich w Lesie Pietrasze odbyły się Mistrzostwa Szkół Województwa Podlaskiego w narciarstwie biegowym.

Reprezentacja naszej szkoły rywalizowała w dwóch kategoriach wiekowych: Igrzysk Dzieci (rocznik 2011 i młodsi) i Igrzysk Młodzieży Szkolnej (rocznik 2009/2010).

W klasyfikacji drużynowej nasi zawodnicy byli bezkonkurencyjni. Zarówno dziewczęta, jak i chłopcy - podopieczni Pana Adama Roszkowskiego i Pani Anety Piotrowskiej  - w obu kategoriach zdobyli tytuły Mistrzów Województwa Podlaskiego.

Zawodnicy ZSOMS 3 zdominowali także wszystkie klasyfikacje indywidualne oddając tylko jedno miejsce na podium.

Zwycięzcy klasyfikacji indywidualnych:

ID dziewcząt:

1. Leszczyńska Małgorzata – PSP 1 Białystok
  2. Bogucka Lena – ZSOMS 3 Białystok
  3. Nowik Magdalena - ZSOMS 3 Białystok

ID chłopców:

1. Jankowski Maciej - ZSOMS 3 Białystok
  2. Pawilcz Jakub - ZSOMS 3 Białystok
  3. Wasilewski Gabriel - ZSOMS 3 Białystok

IMS dziewcząt:

1. Markowska Natalia - ZSOMS 3 Białystok
  2. Gajewska Lena - ZSOMS 3 Białystok
  3. Ramotowska Justyna - ZSOMS 3 Białystok

IMS chłopców:

1. Grzybowski Filip - ZSOMS 3 Białystok
  2. Sańczyk Olaf - ZSOMS 3 Białystok
  3. Cymbor Bartłomiej - ZSOMS 3 Białystok

Tytuły drużynowych Mistrzów Województwa Podlaskiego zdobyli:

ID dziewcząt: Bogucka Lena, Nowik Magdalena, Sieczkowska Katarzyna, Moniuszko Dominika, Ponińska Julia

ID chłopców: Jankowski Maciej, Pawilcz Jakub, Wasilewski Gabriel, Maleszewski Mateusz, Laskowski Szymon

IMS dziewcząt: Markowska Natalia, Gajewska Lena, Ramotowska Justyna, Daniszewska Wiktoria

IMS chłopców: Grzybowski Filip, Sańczyk Olaf, Cymbor Bartłomiej, Rusialevich Dawid.

Zawody zorganizowane były w ramach Współzawodnictwa Sportowego Szkół Województwa Podlaskiego organizowanego przez Podlaski Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy. Współorganizatorami zawodów byli: ZSOMS 3 Białystok, UKS HUBAL Białystok, Okręgowy Związek Narciarski