Mistrz Kaligrafii z Języka Rosyjskiego w roku szkolnym 2023/2024

Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Pisania Piórem w naszej szkole odbył się Konkurs kaligraficzny z języka rosyjskiego dla uczniów klas V-VIII. Celem konkursu było zainteresowanie uczniów językiem rosyjskim i kulturą Rosji; rozwijanie umiejętności językowych; mobilizowanie uczniów do czytania i zdobywania wiedzy jak również nauki języka rosyjskiego; rozbudzanie zamiłowania do literatury rosyjskiej; popularyzacja języka rosyjskiego wśród młodzieży; aktywizowanie uczniów poprzez udział w konkursach.

Konkurs miał charakter jednoetapowy – bez eliminacji wstępnych, i został przeprowadzony w formie pisemnej. Kandydaci mieli za zadanie przepisać wskazany tekst zgodnie z zasadami ortografii i kaligrafii rosyjskiej.Po dokonaniu oceny jakości przepisanych tekstów, komisja konkursowa w składzie: Paulina Derpeński, Agnieszka Jemielity, Marta Kowalczuk wyłoniła zwycięzców, którzy otrzymali dyplomy, nagrody i wyróżnienia oraz punkty z zachowania.

Tytuł Mistrza Kaligrafii z Języka Rosyjskiego otrzymały:

Anna Bazylewicz 5A

Maja Wysocka 6C