#Laboratoria Przyszłości - grudzień

W grudniu odbyły się warsztaty z szycia na maszynach krawieckich. Uczniowie oprócz podstaw szycia mieli okazję wykonać choinkę z materiału. Własnoręcznie wykonane prace były bardzo estetyczne i kreatywne.

Klasy VI dzięki zestawom do elektroniki miały możliwość zobaczyć w jaki sposób płynie prąd. Świat obwodów elektrycznych i rezystorów nie jest już taki straszny.

Małgorzata Zielińska

Wykorzystanie drukarki 3D podczas zajęć lekcyjnych pozwala rozwijać wyobraźnię, innowacyjne myślenie oraz udoskonalać swoje kompetencje cyfrowe. Taką możliwość mieli uczniowie klas 2-3 podczas ostatnich spotkań w pracowni komputerowej. Po zapoznaniu się z ogólnymi zasadami funkcjonowania drukarki jak i podstawami projektowania przy pomocy programu Tinkercad, uczniowie zaprojektowali swój breloczek, który później został wydrukowany w drukarce 3D.

Obecnie druk 3D pozwala uatrakcyjnić nie tylko lekcje informatyki, biologii, historii czy geografii ale również wykonać rozmaite urządzenia takie jak: kubek, wazon, uchwyt na słuchawki, podstawka na telefon, świecznik itp.

Uczniowie byli pod wrażeniem możliwości urządzenia i z ogromnym zaangażowaniem wykonywali swoją pracę.

Marta Sadowska

Tomasz Makuszewski