Czwarte miejsce Dawida Giby w I edycji OOM i IV edycji PGA w biegach narciarskich

Bardzo nietypowo, bo w poniedziałek 06.03.2023 i wtorek 07.03.2023  na Kubalonce koło Wisły rozegrane zostały dwa z czterech biegów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Podkarpackie 2023 oraz dwa biegi w ramach IV edycji Pucharu Grupy Azoty PZN.

W drugim dniu zawodów, biegi były rozgrywane krokiem łyżwowym. Bardzo dobry bieg zaliczył Dawid Giba UKS Hubal Białystok/SMS Szklarska Poręba, który w kategorii juniora młodszego na dystansie 10 km zajął 4. miejsce w OOM i PGA, na ósmym miejscu bieg ukończył Jan Leżanka. Gratulacje!!! Tego dnia jeszcze dwóch zawodników UKS Hubal Białystok znalazło się w pierwszej dziesiątce. Oliwier Roszko w kategorii młodzika w PGA  na dystansie 3 km ukończył bieg na 7. miejsce, a Kacper Roszko zajął 9. miejsce.

Natomiast pierwszego dnia zawodnicy biegali krokiem klasycznym. Reprezentanci UKS Hubal Białystok mogą ten start uznać za mniej udany, choć Kacper Roszko zajął 9. miejsce i było to najlepsze miejsce Hubalczyków w tym dniu zawodów. Nasuwa  się wniosek: Trzeba więcej biegać klasykiem!!! Wyniki na stronie PZN/ kalendarz,wyniki/IV PGA.

TAR

Zespół Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego Nr 3 "Pietrasze" w Białymstoku