BEZPIECZNE DZIECIAKI - TO MY!!!

Dnia 4 marca 2024 roku mieliśmy zaszczyt gościć w klasie 3a tatę naszego ucznia Michała - pana Krzysztofa Dargiewicza. Poznaliśmy kolejny zawód - inspektora UDT (Urzędu Dozoru Technicznego). Dowiedzieliśmy się, że to bardzo odpowiedzialna praca i niezwykle ważny człowiek! Bez Niego nie jeździłaby żadna winda na naszych osiedlach, schody ruchome w centrach handlowych, nie kręciłyby się karuzele w wesołych miasteczkach... Pan Krzysztof musi najpierw sprawdzić, czy wszystko działa i czy urządzenia są sprawne, ale PAMIĘTAJMY, że to od nas zależy, czy będziemy z nich korzystać BEZPIECZNIE. Nasz gość dokładnie opowiedział nam o tym, jak na co dzień BEZPIECZNIE korzystać z urządzeń technicznych. Atrakcją była walizeczka wypełniona różnymi ciekawymi urządzeniami. Mogliśmy je dotknąć i sprawdzić ich działanie. Michał miał okazję wcielić się w inspektora UDT - ubrany w odblaskową kamizelkę, kask ochronny, okulary i zabezpieczony mocnymi linami wyglądał profesjonalnie, a jednocześnie czarująco. Dziękujemy panu Krzysztofowi za wyjątkowe zajęcia, zaskakujące upominki i uświadomienie nam, jak ważne jest BEZPIECZNE korzystanie z urządzeń technicznych. Plakaty oraz podarowane książki edukacyjne dla dzieci,,Dominiki nauka techniki" na pewno będą skutecznie o tym przypominać.

Jolanta Jabłońska