AKCJA ''MY CHRISTMAS CARD' - pocztówki świąteczne z życzeniami w języku angielskim dla dzieci z Domu Dziecka

W grudniu w naszej szkole miała miejsce akcja językowo-plastyczna 'My Christmas Card'. Uczestnicy tej akcji wykonali piękne kartki bożonarodzeniowe z życzeniami w języku angielskim. Nasi uczniowie klas 4-8 oraz często całe Rodziny włożyły całe serca w wykonanie pocztówek świątecznych. Wszystkie kartki zostały przekazane do Domu Dziecka w Białymstoku. Przez cały okres Bożego Narodzenia będą cieszyć adresatów. Warto wiedzieć, że tradycja wysyłania kartek świątecznych wywodzi się z Anglii i sięga XIX wieku. Osobą, która zapoczątkowała ten międzynarodowy trend był Henry Cole, ówczesny dyrektor londyńskiego Muzeum Wiktorii i Alberta, największego w całym Londynie. Do Polski kartki bożonarodzeniowe trafiły pod koniec XIX wieku. Kartka pocztowa jest zawsze miłym zaskoczeniem dla osoby, która ją otrzymuje. Dzięki niej pokazujemy danej osobie, że pamiętamy o niej, wkładając trud w pieczołowite wykonanie jak najlepszej pocztówki. Taka forma składania życzeń zajmuje szczególne miejsce w sercu.

Dziękujemy, Merry Christmas Wesołych Świąt Koordynatorka szkolnej akcji:

Marta Kowalczuk